De zorgverzekering van Stad Holland wordt 8,75 euro duurder
door Juul Dijkhuis Leestijd: 2 minuten
Stad Holland komt als tweede verzekeraar met de premie voor de zorgverzekering 2019. Als dochter van DSW mag je dat ook verwachten. De premie van DSW is namelijk al weken bekend. Helaas is de verhoging van Stad Holland wel veel forser, namelijk € 105 per jaar (€ 8,75 per maand). Vorig jaar heeft Stad Holland nog een verlaging doorgevoerd, maar een verhoging was te verwachten. Ze volgen vaak de trend van DSW.
Met deze verhoging komt de verzekeraar toch aardig in de buurt van de door de politiek voorspelde verhoging van € 124 in 2019. Het ligt ook nog steeds in de lijn van onze voorspellingen.
De goedkoopste aanvullende dekkingen (Compact AV en Jongeren AV) blijven even duur in 2019. De uitgebreidere aanvullende dekkingen worden wel iets duurder.
Gaat Stad Holland de strijd aan met andere verzekeraars met deze premie?
Poliswekker
Graag houden wij jou op de hoogte van de premies die de andere verzekeraars presenteren. Uiterlijk 12 november zijn alle premies bekend. Meld je aan voor de Poliswekker, en wij mailen jou de premies zodra ze bekend zijn.
| Zorgverzekeraar | Eigen risico | Premie 2019 | Premie 2018 | Verschil in € | Verschil in % |
|---|---|---|---|---|---|
|
Stad Holland |
€ 385 | € 119,25 | € 110,50 | + € 8,75 | + 7,9% |
Tussen 2015 en maart 2025 was ik werkzaam voor Poliswijzer. Als tekstschrijver specialiseer ik me in het helder en toegankelijk maken van informatie over verzekeringen. Met jarenlange ervaring als verzekeringsadviseur weet ik precies hoe de sector werkt én waar mensen vragen over hebben. Over het verzekeren wordt vaak ingewikkeld gedaan, maar eigenlijk is het eenvoudig.
Laatste nieuws
-
Menzis wil eigen risico schrappen voor kwetsbare mensen
13 nov Zorgverzekeraar Menzis wil kwetsbare inwoners in meerdere regio’s in Noord en Oost Nederland vrijste...
-
Nieuwe afslankmedicijnen mogelijk vergoed vanuit de basisverzekering
6 nov Het Zorginstituut Nederland onderzoekt of de afslankmedicijnen Wegovy en Mounjaro in de basisverzeke...
-
Doorbraak voor episodische migraine: moderne behandeling nu ook vergoed
3 nov Vanaf 1 november 2025 wordt de CGRP-remmer, een moderne behandeling tegen migraine, vergoed voor men...
-
Experiment maakt belangrijke medicijnen beter beschikbaar
29 okt In augustus 2025 startte de overheid een proef waardoor antibiotica en andere antimicrobiële middele...
-
Eerste zorgpremie 2026 is bekend
24 sep De eerste basispremie voor 2026 is bekend: DSW handhaaft de premie van € 158,50. Bekijk alle verande...