Experiment maakt belangrijke medicijnen beter beschikbaar
door Tony Duchenne Leestijd: 2 minuten
Vanaf 1 augustus 2025 is de overheid gestart met een proef om antibiotica en andere antimicrobiële medicijnen beter beschikbaar te maken. Deze middelen zijn essentieel bij infecties, maar zijn soms moeilijk te krijgen of (deels) voor eigen rekening. Wat betekent dit voor jouw zorgverzekering?

Wat zijn antimicrobiële middelen?
Antimicrobiële middelen zijn medicijnen die bacteriën, schimmels of andere micro-organismen bestrijden. Het bekendste voorbeeld zijn antibiotica, die worden gebruikt bij infecties door bacteriën. Maar ook medicijnen tegen schimmels of sommige virussen vallen hieronder.
Het doel van deze middelen is om de infectie te genezen of te voorkomen dat deze erger wordt. Omdat sommige bacteriën en schimmels resistent kunnen worden tegen medicijnen, is het belangrijk dat de juiste middelen op tijd beschikbaar zijn.
Wat verandert er?
Tijdens dit experiment:
- Verdwijnt de eigen bijdrage voor deze medicijnen
- Geldt geen maximumprijs meer voor fabrikanten
Hierdoor moeten de medicijnen beter leverbaar blijven en blijven producenten ze eerder op de markt brengen.
Waarom is dit belangrijk?
Wanneer een patiënt geen geschikt middel kan krijgen, moet soms worden uitgeweken naar een alternatief dat minder goed werkt. Dat vergroot de kans op resistentie, waardoor infecties moeilijker te behandelen zijn. De proef moet dat voorkomen.
Wat betekent dit voor jou?
Gebruik je een antibioticum of een ander antimicrobieel middel? Dan hoef je tijdelijk geen eigen bijdrage te betalen. Deze regeling geldt voorlopig twee jaar.
Als Product Owner verzekeringen ben ik verantwoordelijk voor de kwaliteit van het vergelijken op Poliswijzer.nl. Belangrijk voor mij hierbij is de vertaalslag, zodat jij als bezoeker eenvoudig uitgelegd krijgt waar het bij verzekeringen allemaal om gaat. Te vaak hoor ik geluiden als ‘we zien door de bomen het bos niet meer’. Mijn missie is dan ook duidelijkheid en eenvoud te brengen in de wirwar aan polissen. Daarnaast ben ik Wft-gediplomeerd Adviseur Zorg- en Schadeverzekeringen zodat ik jou deskundig kan adviseren welke verzekering, naast een lage maandpremie, ook nog goede voorwaarden heeft.
Laatste nieuws
-
Experiment maakt belangrijke medicijnen beter beschikbaar
29 okt In augustus 2025 startte de overheid een proef waardoor antibiotica en andere antimicrobiële middele...
-
Eerste zorgpremie 2026 is bekend
24 sep De eerste basispremie voor 2026 is bekend: DSW handhaaft de premie van € 158,50. Bekijk alle verande...
-
AFM slaat alarm: miljoenen Nederlanders betalen ongemerkt te veel
6 aug
-
Nieuwe accuverzekering van NN: slim extraatje of overbodige luxe?
14 jul
-
ASN Bank vervangt SNS en RegioBank: wat betekent dit voor jouw autoverzekering?
26 jun