VGZ is klaar voor 2018 - Zorgverzekering wordt 3,25 euro duurder
door Juul Dijkhuis Leestijd: 2 minuten
Na CZ en Menzis komt nu ook VGZ met de premie voor de zorgverzekering 2018. Zoals te verwachten viel laat VGZ de premie voor volgend jaar stijgen, namelijk met € 3,25. Menzis heeft geen verhoging doorgevoerd, maar CZ, Zilveren Kruis en VGZ hebben volgend jaar toch meer premie nodig.
VGZ heeft een sterkere verhoging van de premie kunnen voorkomen door het inzetten van een deel van de reserves. Vorig jaar hebben ze in vergelijking met de directe concurrenten een beperkte verhoging doorgevoerd van € 5 per maand. Bij Menzis ging het om verhogingen van € 12 en bij Zilveren Kruis om € 8.
Hoe zit het met de VGZ Goede Keuze?
In onderstaand overzicht ontbreekt één basisverzekering ten opzichte van 2017, namelijk de VGZ Goede Keuze. Het goedkoopste label heeft de verzekeraar uit het aanbod gehaald.
Zorgverzekering | Eigen risico | Premie 2018 | Premie 2017 | Verschil in € | Verschil in % |
---|---|---|---|---|---|
VGZ Ruime Keuze standaard eigen risico |
€ 385 | € 116,20 | € 112,95 | + € 3,25 | + 2,9% |
VGZ Ruime Keuze maximaal eigen risico |
€ 885 | € - | € - | + € - | +- % |
VGZ Eigen Keuze standaard eigen risico |
€ 385 | € 122,20 | € 118,95 | + € 3,25 | + 2,7% |
VGZ Eigen Keuze maximaal eigen risico |
€ 885 | € - | € - | + € - | + -% |
Tussen 2015 en maart 2025 was ik werkzaam voor Poliswijzer. Als tekstschrijver specialiseer ik me in het helder en toegankelijk maken van informatie over verzekeringen. Met jarenlange ervaring als verzekeringsadviseur weet ik precies hoe de sector werkt én waar mensen vragen over hebben. Over het verzekeren wordt vaak ingewikkeld gedaan, maar eigenlijk is het eenvoudig.
Laatste nieuws
-
Zorgverzekeraars willen meldpunt voor medicijntekorten
5 jun
-
Minder papierwerk bij borstkanker – verzekeraars passen machtigingsbeleid aan
5 jun
-
Nieuwe plannen voor ouderen: langer thuis wonen met goede zorg
5 jun
-
Meer hulp bij stoppen met roken vanaf 2026
23 mei
-
NZa waarschuwt voor 'koppelverkoop' bij zorgverzekeringen
20 mei