Zorgverzekering 2018 van ONVZ weer duurder
door Juul Dijkhuis Leestijd: 2 minuten
Vorig jaar heeft ONVZ de premie voor de zorgverzekering nog met ruim 5% verhoogd. Ook dit jaar komt de verzekeraar niet onder een prijsverhoging uit. De premie voor 2018 stijgt met 2,1%. In vergelijking met de andere zorgverzekeraars blijft ONVZ één van de duurdere aanbieders. Tenminste als je alleen vergelijkt op basis van de premie van de basisverzekering.
Labels
Ook de labels onder de vlag van ONVZ hebben verhogingen doorgevoerd. PNOzorg en VvAA laten de maandpremie met € 2,30 stijgen.
Ondanks klantengroei toch verlies
Volgens de website van de verzekeraar zijn ze in 2016 ongeveer met 1700 verzekerden gegroeid naar 465.500 in totaal. Toch is het geen goed jaar geweest voor ONVZ. Ze hebben namelijk een verlies geleden van 21,5 miljoen euro.
Vrije zorgkeuze
ONVZ is een restitutieverzekeraar. Dat betekent dat je helemaal vrij bent om je dokter en ziekenhuis te kiezen. En dat ze behandelingen volledig vergoeden tot wat wettelijk is toegestaan.
|
|||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tussen 2015 en maart 2025 was ik werkzaam voor Poliswijzer. Als tekstschrijver specialiseer ik me in het helder en toegankelijk maken van informatie over verzekeringen. Met jarenlange ervaring als verzekeringsadviseur weet ik precies hoe de sector werkt én waar mensen vragen over hebben. Over het verzekeren wordt vaak ingewikkeld gedaan, maar eigenlijk is het eenvoudig.
Laatste nieuws
-
Menzis wil eigen risico schrappen voor kwetsbare mensen
13 nov Zorgverzekeraar Menzis wil kwetsbare inwoners in meerdere regio’s in Noord en Oost Nederland vrijste...
-
Nieuwe afslankmedicijnen mogelijk vergoed vanuit de basisverzekering
6 nov Het Zorginstituut Nederland onderzoekt of de afslankmedicijnen Wegovy en Mounjaro in de basisverzeke...
-
Doorbraak voor episodische migraine: moderne behandeling nu ook vergoed
3 nov Vanaf 1 november 2025 wordt de CGRP-remmer, een moderne behandeling tegen migraine, vergoed voor men...
-
Experiment maakt belangrijke medicijnen beter beschikbaar
29 okt In augustus 2025 startte de overheid een proef waardoor antibiotica en andere antimicrobiële middele...
-
Eerste zorgpremie 2026 is bekend
24 sep De eerste basispremie voor 2026 is bekend: DSW handhaaft de premie van € 158,50. Bekijk alle verande...